Питання-відповідь

Заяву на ім’я керівника.

Медичний довідка із висновком педіатра , карта проведених щеплень;

Копію свідоцтва про народження дитини;

Для дітей пільгової категорії додатково подаються такі документи:


– для дітей, батьки яких учасники АТО: копія посвідчення учасника АТО, копія свідоцтва про народження дитини;
– для дітей – інвалідів – копія свідоцтва про інвалідність, копія свідоцтва про народження дитини;
–  для багатодітних сімей, що мають трьох і більше дітей до 18 років – копію посвідчення багатодітної сім’ї з управління соціального захисту;
– для малозабезпечених сімей подається  довідка з управління соціального захисту із вказаними термінами з якого по яке число надано пільгу;
– для дітей -сиріт та таких, що перебувають під опікою подається відповідна довідка та копія свідоцтва про народження дитини;

Повноцінне і правильно організоване харчування має велике значення для розвитку дитини. Воно підвищує витривалість організму і його стійкість до різних захворювань, поліпшує працездатність. «будівельним матеріалом» зростаючого організму.

Основний  «будівельним матеріалом» матеріал для тканин і органів людського тіла (м’язів, крові, мозку) – білки. Діти і підлітки особливого мають потребу в цій речовині. Білки рослинного походження (з картоплі, капусти, рису, гречаної і вівсяної крупи, макаронів) менш цінні. Тому круп’яні, овочеві і макаронні страви треба поєднувати з м’ясною і молочною їжею.

Діти у віці від 1 до 3 років повинні щодня одержувати в їжі приблизно 4г білка на кожен кілограм своєї ваги. Надалі ця кількість поступово зменшується і після 12 років складає 2,5 – 2г.

Жири разом з вуглеводами є головним джерелом енергії. У раціон дитини повинні входити як тваринні, так і рослинні жири. У тваринних жирах (молочні продукти, яєчний жовток, риб’ячий жир) є вітаміни А, Д та інші, без яких не може обходитися дитячий організм.

Однак перегодовувати жирною їжею не слід. Надлишок жиру затримує виділення травних соків, знижує і порушує травлення.

Вуглеводи – це цукор, крохмаль і клітковина. Цукор (крім рафінаду, піску та ін.) знаходиться в овочах, фруктах, ягодах і молоці у вигляді так званого молочного цукру. Крохмаль міститься у хлібі й інших борошняних виробах, у картоплі й крупах.

Раціон дитини повинен містити вуглеводів у 4 рази більше, ніж білків і жирів. Таке співвідношення між білками, жирами і вуглеводами в добовому раціоні, як 1:4 – є найбільш правильним для повноцінного харчування. Клітковина майже не засвоюється організмом і потрібна для кращого просування їжі по кишковому тракті. У зв’язку з цим корисно давати дітям житній хліб, різні каші, овочі, фрукти.

Добре відомо, яке значення для нормального розвитку дитячого організму мають вітаміни. Вони сприяють поліпшенню обміну речовин. Недостатня кількість вітамінів у їжі призводить до виникнення тяжких захворювань. Багатим джерелом мінеральних солей ф вітемінів є овочі, фрукти, ягоди, які треба давати дітям по можливості в сирому вигляді, а їхні соки додавати в готові страви. У зимові і весняні місяці овочі і фрукти втрачають частину вітамінів. Заповнюється ця нестача вітамінними препаратами.

Відповідальність за виховання дитини лежить в однаковій мірі як на закладі дошкільної освіти, так і на сім’ї. Ефективність цього процесу у великій мірі залежить від співпраці сім’ї і  закладу дошкільної освіти.
У роботі з батьками дитини раннього віку можна виділити два етапи:
– на першому етапі педагог проводить роботу з батьками дітей, які  ще не відвідують заклад дошкільної освіти;
– на другому етапі проводять роботу з батьками, діти яких почали відвідувати  групу раннього віку.
Робота з батьками розпочинається з моменту проведення обліку дітей, які проживають у мікрорайоні. Педагог знайомиться із сім’єю та дитиною, запрошує відвідати   заклад дошкільної освіти в «День відкритих дверей», що організовують для батьків майбутніх вихованців і проводять у перший тиждень жовтня. В цей день батьки зустрічаються з керівником  дошкільного закладу, який знайомить їх з програмою проведення масового заходу:
–  екскурсія  дошкільним закладом з обов’язковим  відвідуванням груп     раннього віку;
–  зустріч з вихователями, які вже працюють в групах раннього віку і з тими, хто на наступний навчальний рік буде набирати малюків;
–  перегляд фрагментів занять і режимних процесів;
–  знайомство з переліком заходів для батьків, що будуть проводитися протягом поточного року.
Кількість таких заходів не перевищує одного разу на місяць:
– листопад – свято осені, консультація лікаря (медичної сестри) з питань   загартування організму малюка;
– грудень – новорічне свято для дітей, що не відвідують дошкільний заклад;
– січень – консультація на тему: «Щеплення та їхній вплив на здоров’я   дітей»;
– лютий – зустріч з практичним психологом на тему «Як підготувати дитину до вступу у дошкільний заклад»;
– березень – практикум для батьків на тему: «Вчимо діяти з предметами».
– квітень – відвідування спортивного міні-змагання «Тато, мама і я – спортивна сім’я» (для дітей раннього віку);
-травень – знайомство зі змістом угоди між сім’єю і дошкільним закладом щодо співпраці у вихованні дітей, правилами прийняття в  заклад дошкільної освіти .
Коли сім’я прийняла рішення про відвідування дитиною дошкільного закладу, тоді подається заява завідувачу. Керівник проводить першу бесіду  з батьками, ознайомлює їх з правилами та режимом роботи ДНЗ, визначає групу, в якій буде виховуватись дитина.
Під час формування груп  керуємось  віковим принципом комплектації. Враховуємо право батьків вибирати вихователя,  якщо вони ознайомились з підходами педагога до  виховання і ці педагоги найбільше підходять їхньому малюкові.
Після вирішення організаційних питань між батьками і закладом підписується договір про співпрацю:

Найкращий вік, коли дитину слід віддавати до садочка – 3 роки. Дворічна дитина ще сильно прив’язана до матері. Чотирьохрічній – важче адаптуватися до нового середовища через те, що вона звикла до домашніх умов. А ось з трьохрічною дитиною чужій людині налагодити контакт простіше.

Купуйте одяг, який дитина може одягнути або зняти самостійно (штани з еластичним поясом, сорочки з великими ґудзиками, светри з широким коміром). Одяг має бути зручним. Для дитини садок на цілий день як домівка, тому в строгому костюмі або сукні, котру шкода зім’яти буде незручно. Одяг повинен бути чистим та охайним! Саме від цього залежить відношення до вашої дитини.

Зрозуміло, що в садку трапляються усілякі казуси – грав на полу, облився супом, впав на вулиці, тому краще мати декілька комплектів одягу на зміну.

Будьте готові до того, що, після відвідування дитячого садку, дитина зміниться. З’являться нові слівця, звички…Не кожен з батьків позитивно оцінює такий досвід, а даремно: разом з ним дітям приходить впевненість у собі та перші навички суспільного життя.

Пам’ятка для батьків

Дитячий сад — це установа, яка не звільняє батьків від виховання і навчання дітей, а лише надає допомогу батькам на час робочого дня.

Дитячий сад — це бюджетна установа, яка працює по строго визначеним графіком: з 08.00 до 18.30, субота, неділя — вихідні.

Працівники дитячого садка — це не прислуга, а кваліфіковані фахівці в галузі педагогіки і психології, які надають допомогу батькам у вихованні і навчанні дітей, допомагають виявити і усунути проблеми дитини в розвитку, відстежують стан дітей.

Працівники дитячого садка — це живі люди, які мають сім’ю, дітей і свої проблеми. Працівники дитячого садка працюють по строго визначеним графіком, встановленим Трудовим Кодексом.

Працівники дитячого садка відносяться до категорії найбільш низькооплачуваних професій, тому в дитячих садах працюють справжні ентузіасти своєї справи, які люблять дітей.

Правила поведінки батьків в дитячому садку

* Дитячий сад — це не виправна установи, а будинок добра, турботи і любові, тому, не лякайте дитину дитячим садом, коли він Вас не слухається;

* Приходячи вранці, привітайтеся з працівниками дитячого садка, особливо з вихователями, адже вони щодня замінюють Вашим дітям мам і тат;

* Активно беріть участь в створенні емоційно сприятливої ​​обстановки в групі, розвиваючого середовища в групі і на ділянці дитячого садка (будівлі, клумби, пісочниці — влітку, гірки та крижані фігури, прибирання снігу — взимку), адже вихователі — це тендітні жінки і все це їм не під силу;

* Частіше звертайте увагу на інформацію, яка знаходиться в приймальні вашої групи. У ній Ви знайдете багато корисного для себе в справі виховання дітей, а також інформацію про життя Вашої дитини в групі: зміст програми, за якою працює група, розпорядок дня, сітку занять, оголошення, меню;

* Частіше цікавтеся у вихователів успіхами і невдачами Вашого малюка, а не тільки тим, хто його образив, і що він сьогодні їв;

* Постарайтеся знати всіх фахівців, що працюють з Вашими дітьми в обличчя і на ім’я по батькові, для того, щоб звернутися до них з виникаючими у Вас проблемами у вихованні та навчанні Вашої дитини, щоб привчати дитину до етикету з малих років, обговорюючи з ним його життя в дитячому садку. Наприклад: Яку пісеньку ти сьогодні співав разом з дітками і Жанною Михайлівною на музичному занятті? , А не Що ти співав разом з тіткою, яка грає на піаніно? ;

* Прислухайтеся до порад вихователів і фахівців, адже фактично вони більше часу проводять з Вашими дітьми, ніж Ви самі;

* Проблеми, що виникають (дитина не хоче йти в дитячий сад, скаржиться, що його хтось кривдить в групі і т. Д.) Обговоріть обов’язково спочатку з вихователями, з психологом. Чи не намагайтеся відразу ж йти до директора зі скаргою;

* Вчасно сплачуйте всі послуги в дитячому саду, особливо основну батьківську плату, адже харчування дітей безпосередньо залежить від вступників коштів основної батьківської плати;

* Приходьте за дитиною ввечері вчасно. Приходячи за ним пізно, Ви карати не вихователя, а дитину, позбавляючи його зайвих хвилин спілкування з Вами. Пам’ятайте що, приходячи за дитиною пізніше 18.30, Ви змушуєте вихователів працювати безкоштовно понаднормово. Уявіть, що Ви приходите в магазин після його закриття — чи продадуть вам товар, або Вас змусять працювати безкоштовно — погодьтеся Ви чи ні? Не користуйтеся добротою працівників дитячого садка;

* Не приходьте за дитиною в нетверезому стані. За правилами вихователь не повинен Вам віддавати дитину, т. К. Він відповідає за його життя і здоров’я, повинен повідомити в міліцію, а дитину відвести до притулку;

* Не приводите хворої дитини в дитячий сад, цим піддаєте небезпеці здоров’я не тільки своєї дитини (хворій дитині потрібні постільний режим, лікування і мама поруч), але і здоров’я всіх інших дітей;

* Не приносите в дитячий сад ніяких ліків, т. К. Ні вихователі, ні навіть медсестра не мають права давати дітям ліки в дитячому саду без дозволу педіатра дитячого садка;

* Якщо дитина захворіла, відразу повідомте в дитячий сад медсестрі;

* Залиште вихователям всі свої контактні телефони, за якими з Вами можна швидко зв’язатися на випадок непередбачених обставин;

* Не відправляйте дитину в дитячий сад одного, Ви піддаєте життя дитини небезпеки;

* Дитину повинні забирати з дитячого садка тільки дорослі члени сім’ї, неповнолітнім вихователь має право не віддавати Вашої дитини;

* Якщо Ви не можете прийти за дитиною самі, попередьте заздалегідь вихователів, хто забере Вашої дитини.

Будьте взаємно ввічливі.

Пам’ятайте, ваш малюк ВСЕ вбирає від Вас, і хороше і погане. Частіше дивитеся на себе з боку, аналізуйте свої вчинки: змінюючи себе, Ви змінюєте свою дитину!