Вітаємо в нашому закладі

Дитячий садочок – це радість від спілкування з друзями, нові відкриття та маленькі перемоги щодня!

У нас ви побачите справжній розвиваючий простір – дивовижне місце, де дитина зростає, стає розумною та самостійною особистістю, отримує знання та емоційну підтримку від людей, які вірять у неї, піклуються про її здоров’я та дарують відчуття безпеки.

Наші діти  такі різні та яскраві! А наша найбільша радість – бачити їх щасливими!     

Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №48 «Гніздечко»

58000, місто Чернівці, вул. І.Крилова, 2а, тел. +38(0372) 52-37-20

Рік побудови: 1962

Проектна потужність: 6 груп, 120місць

Мовний режим: Мова навчання та спілкування з дітьми українська.

Режим роботи закладу дошкільної освіти:

10.5 годинний робочий день

початок роботи – 8.00 год.,

кінець роботи – 18.30 год.

Кількість груп, кількість дітей за списком: 6 груп, 140 вихованців.

Кількість груп для дітей раннього віку та вихованців у них:

1 група  для дітей раннього віку, 27 вихованців

Наповнюваність дошкільного закладу: 100%

Кабінет директора:

Кабінет вихователя-методиста:

Наш заклад:

марина харюк

Богданюк Марина Віталіївна, народилася в місті Чернівці, Україна.

В 2001 році закінчила ЗОШ №24 м. Чернівці, і вступила до педагогічного коледжу ЧНУ ім. Ю. Федьковича, де здобула освіту «Вчитель початкових класів», в 2005 році вступила в ЧНУ ім. Ю.Федьковича, 2010 рік спеціальність «Психологія», кваліфікація – психолог; Камʼянець – Подільський національний університет ім.  Огієнка, 2014 рік кваліфікація — логопед. Спеціальний психолог дошкільних та шкільних навчальних закладів.

 • 09.2005р. – 25.05.2006р. – вихователь СДНЗ №17 м. Чернівці;
 • 06.2006р. – 09.04.2010р. – вихователь ДНЗ №9 м. Чернівці;
 • 04.2010р. – 08.08.2013р. – вихователь ДНЗ №24 м. Чернівці;
 • 08.2013р. – 05.09.2016р. – вчитель-логопед СДНЗ №34 м. Чернівці;
 • 09.2016р. – 30.11.2016р – методист міського методичного центру закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради;
 • З  грудня 2016 року по сьогоднішній день обіймає посаду директора закладу дошкільної освіти (ясла-садок)  комбінованого типу №48 «Гніздечко».

Протягом року педагоги підвищували фахову майстерність шляхом відвідування методичних об’єднань міста та курсів підвищення кваліфікації при ІППОЧО. Відповідно плану роботи у 2019/2020 н.р. методичні об’єднання раннього віку – Рогінська Д.П.; дошкільного молодшого віку відвідала вихователь Климчук А.А. ; дошкільного середнього віку – Лесів О.Т.; дошкільного старшого віку – Бойчук Н.В. Курси підвищення кваліфікації пройшли 4 педагоги: директор – Харюк М.В., вихователь Климчук А.А., Лесів О.Т., Банкало Н.В.

      Згідно Типового положення про атестацію педагогічних працівників було проатестовано четверо педагогів. За результатами атестації підтверджено раніше присвоєну кваліфікаційну категорію «спеціаліст другої категорії»  вихователям – Стрільчук І.І., Бойчук Н.В., Струць М.П., присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст» 11тарифний  розряд вихователю

     Аналіз кадрового забезпечення за результатами атестації дозволяє констатувати наступні результати:

 • «Спеціаліст» — 2 педагогів;
 • «Спеціаліст першої кваліфікаційної категорії» — 1;
 • «Спеціаліст другої кваліфікаційної категорії» — 5;
 • «Спеціаліст вищої категорії» — 5 педагогів;

Дошкільний навчальний заклад здійснює свою діяльність відповідно до нормативних документів та законодавчих актів України.

 Протягом навчального року дитячий садок працював за Базовим компонентом дошкільної освіти, освітньою програмою для дітей від 2-х до 7 років  «Дитина» від раннього віку до середніх вікових групах, програма «Впевнений старт» старший дошкільний вік.

     Зміст освітнього  процесу в закладі протягом  навчального року було визначено Базовим компонентом дошкільної освіти України, Освітньою

програмою навчання та виховання дітей від 2 до 7 років «Дитина» та листом МОН України від 19.07.2019 №01-34/1595 «Щодо організації діяльності закладів освіти, що забезпечують здобуття дошкільної освіти  у 2019/2020 н.р.»

   Протягом навчального року зусилля педагогічного колективу було спрямовано на вирішення таких основних завдань:

 1. Продовжити роботу педагогічного колективу по реалізації завдань Базового компоненту дошкільної освіти та  Програми навчання і виховання дітей від 2 до 7 років  «Дитина» у забезпеченні наступності дошкільної і початкової освіти та програми «Впевнений старт»

 

 1. Формувати основи екологічної культури дошкільника під час ознайомлення з природою рідного краю та у процесі пошуково-дослідницької діяльності.
 2. Створити повноцінні умови для виховання в дітей потреб пізнання світу через літературні твори, мистецтво, музику, збагачення їх активного мовлення та формування навичок безпечної поведінки .

     Варто наголосити, що головні річні завдання знайшли своє відображення у всіх складових річного плану. Педагогічний колектив сумлінно працював над їх вирішенням. Визначним в методичній роботі стало використання інтерактивних та нетрадиційних форм роботи з педагогами, що посприяло розвитку творчих здібностей та формуванню умінь ефективного використання інновацій в освітньому процесі.

     Гарних результатів досягнуто у підготовці та проведенні запланованих педагогічних рад, а саме: «Настановча педагогічна рада» (серпень), тематичні – «Шляхи формування життєвої компетентності дошкільнят за  освітньою лінією «Дитина в природньому довкіллі» (листопад), «Формуванню у дітей ціннісного ставлення до власного здоров’я  та навичок безпечної поведінки» (лютий), «Підсумкова педагогічна рада» (травень). З метою координації та організації підготовчої роботи до педагогічних рад було проведено ряд заходів на підвищення педагогічної майстерності педагогів. Змістовними були семінар–практикум «Організація пошуково-дослідницької діяльності з дошкільниками». Ініціативність та креативність  педагогів було проявлено під час круглого столу «Наступність ДНЗ і ЗНЗ – щоб стежинка до нової школи була радісною для малят» та  «Безпека понад усе», під час якої вихователі обговорювали питання, пов’язані з безпекою дошкільників у закладі та вдома, виконували різні творчі вправи, складали пам’ятки.

      Розуміючи те, що сучасна методична робота має забезпечувати підвищення рівня теоретичної підготовки педагогів, було проведено ряд консультацій, а саме: -«Спостереження–ключ до пізнання світу» , «Прийшло свято у садочок», «Організація та проведення свят і розваг з дошкільнятами», «Формування культурно-гігієнічних навичок у дошкільнят», «Виховання безпечної поведінки дітей  з раннього віку», «Прогулянка- час яскравих вражень, активності й пізнання»  .    

Слід відзначити, що вихователі мали можливість обмінятися досвідом роботи під час колективних переглядів. Теми колективних переглядів співвідносилися  з основними завданнями. Так, до педагогічної ради №2 вихователями проведено :заняття-прогулянка «Осінні пригоди Іванка» — вихователь молодшої групи  Банкало Н.В.;. Заняття з екології з елементами  пошуково-дослідницької діяльності. «Маленькі дослідники» — вихователь середньої групи Прийдун Л.Г.; заняття –квест «Врятуємо нашу планету Земля» — вихователь старшої групи

 Загарюк С.В.

    Готуючись до  педагогічної ради №3, було підготовлено та проведено такі заняття, а саме: сюжетне заняття «Нові пригоди Колобка» — вихователь ясельної групи Стрільчук І.І.; комплексне  заняття «Про безпеку дбаємо-здоровими зростаємо» — вихователь середньої групи Дімед О.Я.; розвага «Небезпечні пригоди Незнайка» — вихователь старшої групи Бойчук Н.В. та музичний керівник Гаврилець Ж.М.

     З метою розвитку творчості та креативності педагогів, а також насичення мікрометодкабінету, на педагогічній раді №2 було організовано «ярмарок ідей», де кожен педагог презентував посібники та дидактичні ігри щодо використання інтерактивних технологій у роботі з дошкільниками. Виготовлені педагогами посібники заслуговують на увагу, оскільки вони вразили своїм естетичним виглядом та оригінальністю.  Слід відмітити, що, готуючись до педагогічної ради, педагоги всіх груп облаштували куточки з безпеки життєдіяльності дитини, де розмістили корисний матеріал з даного питання.

    Значну роботу проведено до педагогічної ради №3, на якій було представлено ярмарок ігор, посібників, виготовлених з ОБЖД. Всі педагоги креативно демонстрували власні роботи.

    Важливим фактором у підвищенні педагогічної майстерності є робота з фаховою періодичною пресою та новинками методичної літератури. Для реалізації даного питання у методичному кабінеті було організовано постійно діючі виставки: «Новинки методичної  літератури», «Куточок атестації», «Інноваційні технології в ДНЗ», «Готуємось до педагогічної ради», «На допомогу педагогам – початківцям». 

   Слід наголосити, впродовж року методичний кабінет було поповнено новинками літератури: демонстраційний матеріал «Правила поведінки», «Безпека дітей». Протягом року було здійснено передплату професійної педагогічної преси, а саме: комплект «Зразковий дошкільний заклад»,  «Джміль», яку педагоги мали змогу опрацьовувати.

Аналізуючи роботу з даного питання, варто відзначити, що традиційним в садку стало проведення «Тижня правових знань», який відбувся у грудні. Під час  правового тижня значну увагу було приділено роботі з дітьми. На всіх вікових групах вихователі провели ряд занять, бесід,  ігор та читання художніх творів для дітей  на правову тематику, організували виставку дидактичних ігор та вправ з правового виховання. Музичні керівники підготували розвагу для старших дошкільників «Ми – діти світу».

     Серед першочергових завдань, над якими працювали  педагоги протягом року, велику увагу було приділено проблемі виховання у дошкільників основ безпеки життєдіяльності. Так, у листопаді в закладі було організовано та проведено «Тиждень безпеки життєдіяльності дитини». Під час тижня безпеки дошкільники мали можливість застосувати власні вміння  та навички на практиці. Цікавою та незабутньою була зустріч дошкільників з працівниками МНС. В листопаді проведено Тиждень соціально – економічного спрямування «Маленькі люди великого світу». Поглиблюються знання дітей з таких розділів: «Безпека вдома», «Безпека на дорозі», «Безпека на воді», тощо. Налагоджено співпрацю із службою ДСНС, які неодноразово проводять практичні заняття з дітьми з пожежної безпеки. Під час цього тижня педагоги закладу продовжували ознайомлюватися з програмою «Дошкільнятам про сталий розвиток», а вихованці  продовжували вчити раціонально використовувати воду, енергію, тепло, правильно будувати стосунки з оточуючими та вести здоровий спосіб життя. У лютому було проведено Тиждень здоров’я дитини, який передбачав пропаганду здорового способу життя.

           Відповідно до Закону  України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад» одним з головних завдань, що стоїть перед закладом, вважається взаємодія з сім’єю. Протягом року вихователі забезпечували гармонійне поєднання родинного та суспільного виховання, що яскраво показало проведення родинного свята «Козацькі забави».

   Доброю традицією в садку стало проведення  групових батьківських зборів. Тематикою батьківських зборів були:

 • групи раннього віку – «Ми малята – дошкільнята, адаптація дітей до умов дошкільного закладу» (вересень);
 • молодші групи – «Значення родини в повноцінному розвитку дитини» (вересень);
 • середні групи – «Пізнання дитиною навколишнього світу за допомогою казки» (вересень);
 • старші групи – круглий стіл «Особливості та перспективи розвитку дітей 6-го року життя.» (вересень).

   Просвіту батьків було здійснено шляхом анкетувань, бесід, добору рекомендацій та інформацій різними спеціалістами, які було розміщено в батьківських куточках.

Слід зазначити, що охорона та зміцнення здоров’я дітей, формування звички до здорового способу життя залишаються актуальними та першочерговими завданнями дошкільного закладу. Аналізуючи результати фізкультурно-оздоровчої роботи, можна зробити висновок, що систематична робота з охорони життя та здоров’я дітей, шляхом збагачення спектру оздоровчих заходів та підвищенню рухової активності дітей була ефективною. В ДНЗ створені належні умови для фізичного виховання дошкільників.

Фізкультурні заняття, ранкова гігієнічна гімнастика, ігри рухливого та спортивного характеру, фізкультурні хвилинки та інші форми роботи з фізичного виховання в нашому дошкільному закладі стали заходами оздоровлення дітей та збереження їхнього здоров’я. Функціонує фізкультурний зал та спортивний майданчик на території ДНЗ, які облаштовані спортивним інвентарем, роздатковим фізкультурним інвентарем для якісного фізичного виховання дошкільнят.

   Фізкультурно – оздоровча робота здійснюється під керівництвом інструктора з фізичної культури  Цибанюк О.О. з урахуванням стану здоров’я,  самопочуття,  рівня фізичного розвитку та підготовленості дітей.   .        Планування занять з фізичної культури    несе сюжетний характер,   діти, займаючись фізкультурою,  одночасно знайомляться з навколишнім світом, збагачують свій словник, активізують мовлення. Належна увага приділяється підготовці  та проведенню Днів здоров’я    «Подорож у країну Здоровˊя», «Малята — здоровˊята», «Всім малятам треба знати, як здоровими їм стати». Спортивні свята та розваги: «Дітвора весела,  літо зустрічала», «Новорічні пригоди», свята «Дружні і завзяті»,  «Спортивні ігри восени», «А щоб весну дружно зустрічати, слід пташок нам закликати» . 

Створення необхідних умов для освіти дітей з особливими освітніми потребами.  В дошкільному закладі Покращено умови для роботи з дітьми з ООП: в кожній інклюзивній групі створені куточки релаксації, пізнавального розвитку, конструктивно – будівельних ігор. Поновлено навчально – методичну базу для роботи вчителя – логопеда, практичного психолога. Налагоджено взаємодію з сім’ями дітей з особливими освітніми потребами. Значна увага приділяється підвищенню фахової майстерності з інклюзивної освіти педагогів: проведено консультації для асистентів вихователя: «Особливості взаємодії з батьками дітей з ООП», «Роль асистента вихователя в інклюзивних групах»; для вихователів інклюзивних груп «Нетрадиційні методи роботи з дошкільниками з тяжкими порушеннями мови», вчителя – логопеда для усіх педагогів «Кінезіологія, як засіб розвитку мовлення та інтелектуальних здібностей дітей з ООП», практичне заняття «Вчимо говорити правильно», семінар для педагогів «Особливі діти», тренінг практичного психолога для батьків дітей з ООП «Що посієш – те й пожнеш».

Протягом навчального року педагоги ДНЗ №48 комбінованого типу прийняли участь у міському конкурсу серед педагогів ЗДО «Театральна іграшка» та отримали нагороди: колектив педагогів  — ІІ місце в номінації «Театр серединних ляльок» з театром «Раз, два, три – світ казки відчини», прийняли участь у міському етнофестивалі «Різдвяний передзвін» гурт «Щедрик» під керівництвом музичного керівника Гаврилець Ж.М. та прийняли участь у громадському проекті «Бюджет ініціатив чернівчан» сучасні майданчики під назвою «Маленька подорож в дитинство», де 1010 жителів міста Чернівців підтримали наш проект і цим самим привели нас до перемоги, який буде реалізовуватись до кінця 2020 року.

     Варто зазначити, що з 16 березня по 6 квітня педагоги закладу здійснювали освітній процес дистанційно, згідно розроблених індивідуальних планів, у зв’язку із запровадженням карантину. Вихователі проводили роботу з дітьми та батьками через соціальні мережі, а саме: надавали батькам корисні посилання для роботи з дітьми, проводили індивідуальні консультації, розробляли рекомендації, поради, дидактичні ігри та вправи для дітей.

    У пошуках конструктивних форм співпраці з сім’ями протягом року впроваджувалися нетрадиційні форми проведення батьківських зборів, консультацій, основою яких було живе спілкування, обмін досвідом, знаходження спільних методів та форм виховання та розвитку дитини. 

Порівняно з минулим 2019 роком в закладі не значно змінилась кількість дітей. Цього навчального року дошкільний заклад відвідало понад 156 дошкільнят.

Слід відмітити, що на початку 2019/2020 н.р. з вихованцями працювало 19 педагогів (директор, вихователь – методист, 1 музичний керівник, інструктор з фізичної культури, 2 вчителі – логопеди, керівник гуртка з англійської мови, 12 вихователів).
На даний час у закладі працює 19 педагогів, а саме: директор, вихователь – методист, 1 музичний керівник, інструктор з фізичної культури, 2 вчителі – логопеди, керівник гуртка з англійської мови, 12 вихователів. Також в закладі працює 23 працівники у сфері обслуговування.
Серед педагогів закладу стаж понад 10 років мають 7 осіб, від 3 до 10 – 6 осіб, до 3 років – 6 особа.

Вищу освіту мають 8 педагогів, середню спеціальну – 5, середня спеціальна – 6

 НОВИЙ 2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Стратегія розвитку ЗДО № 48

Річний план роботи на 2020-2021н.р.

Виходячи із визначених директивними документами Міністерства освіти і науки України та аналізуючи освітньо-виховну роботу за минулий рік та враховуючи досягнення і перспективи розвитку педагогічний колектив визначає такі пріоритетні завдання на 2020-2021 н.р. :

 • Забезпечити формування у дітей необхідних компетенцій, навичок самостійної та спільної діяльності, активної взаємодії у соціумі шляхом створення багатофункціонального, варіативного , доступного, безпечного предметно-просторового середовища, сприятливого для гармонійного розвитку особистості дошкільника як гаранту готовності до Нової української школи, спрямованого на реалізацію права дітей з особливими освітніми потребами на освіту та реалізації індивідуальних творчих потреб кожної дитини.
 • Впроваджувати інноваційні технології як засіб оптимізації спільної фізкультурно-оздоровчої роботи ДНЗ і родини.
 • Створити умови для реалізації трудового виховання дітей в ДНЗ.

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ В ДНЗ У 2020-2021 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ:

СЕРПЕНЬ 31.08.2020 н.р. Педагогічна рада №1:

Тема: «Погляд у майбутнє: реальні кроки для особистісного становлення і творчої самореалізації кожної дитини»

Презентація педагогічної ради №1

Рішення педагогічної ради №1

ЛИСТОПАД  27.11.2020 н.р. Педагогічна рада №2:

Тема: «Школа сприяння здоровю — система фізкультурно-оздоровчої роботи в закладі»

Рішення педагогічної ради №2

СІЧЕНЬ 12.01.2021 н.р. Позачергова педагогічна рада №3:

протокол педради № 3 визнання результатів підвищення кваліфікації

БЕРЕЗЕНЬ 05.03.2021 н.р. Педагогічна рада:

Тема: «Вплив дитячої праці на розвиток особливості у дошкільному віці»

РОЗПОЧАТО НОВИЙ 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Орієнтовна програма якості освіти ЗДО 48 на 2021 — 2022

Освітня програма ЗДО на 20212022

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти

річний план роботи ЗДО 48 2021-2022н.р.

Стратегія-розвитку-ЗДО-№-48

Інституційний аудит

Інституційний аудит

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ В ДНЗ У 2021-2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ:

СЕРПЕНЬ 31.08.2021 н.р. Педагогічна рада №1:

Тема: «Настановча»

Протокол педагогічної ради №1

ГРУДЕНЬ 08.12.2021 н.р. Педагогічна рада №2 

Тема: «Національно-патріотичне виховання засобами украхнської народної гри»

Протокол педагогічної ради №2

Грудень 26.12.2021 н.р. Педагогічна рада №3

протокол педради № 3 визнання результатів підвищення кваліфікації

Лютий 28.02.2022 н.р. Педагогічна рада №4

Тема: «Формування мовленнєвої та пізнавальної компетентності дошкільників за допомогою мнемотехніки»

Педагогічна рада №5

Тема: Підсумкова.

РОЗПОЧАТО НОВИЙ 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Річний план ЗДО 2022 2023

 Освітня програма на 2022 2023

Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти

Програми за якими працюватимуть в 2022-2023н.р

Стратегія-розвитку-ЗДО-№-48

Освітній проект Майбутнє без сміття

Положення про експертну комісію

ЗАСІДАННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ В ДНЗ У 2022-2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ:

СЕРПЕНЬ 31.08.2022 н.р. Педагогічна рада №1:

Тема: «Пріоритетні завдання на 2022/2023 н.р.»

Протокол педагогічної №1 від 31.08.2022 р

Лислопад 28.11.2022н.р. Педагогічна рада №2

Тема: «Сучасні підходи до розвитку індивідуальних  потреб, навичок, творчих здібностей»

Протокол педагогічної ради №2

Грудень 25.12.2022 н.р. Педагогічна рада №3

Тема: «Про підвищення кваліфікації педагогічних працівників»

Протокол педагогічної ради №3

Березень 13.03.2023 н.р. Педагогічна рада №4

Тема: «STREAM — освіта технологія розвитку пізнавального інтересу»

Травень 25.05.2023 нюр. Педагогічна рада №5

Тема: «Аналіз організації життєдіяльності за рік, обговорення шляхів поліпшення»

ПОРАДИ ВІД ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА

Діяльність психологічної служби в дитячому садку стає щодалі актуальнішою, адже саме дитячі практичні психологи мають забезпечити повноцінний психічний розвиток дитини дошкільного віку, становлення її особистісного потенціалу. Досягти цього можна завдяки реалізації психологічного супроводу. 

        Призначенням психологічної служби в дошкільній ланці освіти і практичного психолога в дошкільному закладі є психологічний супровід розвитку дитини, розвиток і гармонізація всіх сторін прояву дитячої активності в соціумі, в різних видах діяльності.

Мета і завдання психологічного супроводу
 

        Психологічний супровід — це комплекс взаємозалежних і взаємообумовлених заходів, представлений різними психологічними методами і прийомами. Його мета полягає у забезпеченні оптимальних соціально-психологічних умов для збереження психологічного здоров’я дитини, сприянні повноцінному розвитку її особистості у родині й дитячому садку та формування її як суб’єкта життєдіяльності.
        Головне завдання психологічного супроводу розвитку дитячої особистості в період дошкільного дитинства — забезпечити розвивальну ситуацію для повноцінної реалізації особистісного потенціалу дитини. 
        Психологічний супровід зазвичай поєднує в собі три складові, а саме супровід: 
        • розвитку дитячої особистості; 
        • батьківсько-дитячих взаємин; 
        • розвивального впливу освітнього процесу в дошкільному закладі.

 
Мами й тата!
 
        Добре, якщо в процесі виховання у Вас виникає безліч питань, якщо Ви замислюєтеся над тим, що буде, якщо в певній ситуації Ви вчините саме так. Це означає, що Ви — творчі батьки. 
        Не комплексуйте! Пам’ятайте, що всі батьки помиляються, тому що їх ніхто не вчив бути батьками. Важливо свої помилки бачити і не зашкодити дитині, тому що бути мамою й татом – величезна відповідальність!
        Скористайтеся порадами практичного психолога, які допоможуть Вам знайти відповіді на проблемні питання, що виникають в процесі виховання.

ПОРАДИ ВІД ВЧИТЕЛЯ-ЛОГОПЕДА

Вчасне невиправлення мовленнєвих вад призводить до порушення та затримки загального розвитку дитини,  до труднощів у сприйманні та аналізі як навчального матеріалу, так і сучасних реалій. Тому логопеди завжди попереджають батьків, та застерігають їх від легковажного ставлення до проблем мовлення їхнього малюка .

Як організувати роботу і на що звернути увагу батькам:

        Звуки     

–   Не повторюйте за дитиною неправильної вимови звуків.

–  Розмовляйте з дитиною, правильно вимовляючи слова.

–  Своєчасно виправляйте неправильну звуковимову дитини.

–  Якщо мовлення вашої дитини нечітке і незрозуміле для оточення, зверніться до учителя – логопеда.

–  Вірші, чистомовки, скоромовки стануть надійним помічником у вихованні правильного і виразного мовлення вашої дитини.

   Граматика  

–  Постійно стежте за правильністю мовлення дитини.

–  Своєчасно виправляйте граматичні помилки.

–  Не втручайтесь у дитячі розповіді, спочатку вислухайте дитину, а потім виправляйте помилку.

–  У двомовних сім`ях завжди вважайте на мову навчання вашої дитини та якою мовою розмовляє малюк. Виправляйте помилки двомовності.

– Допомагайте дитині вивчати мову для  навчання та комунікації з однолітками.

       Мовлення     

–     Правильне мовлення батьків – приклад для наслідування Вас  Вашою дитиною.

–     Використовуйте кожну вільну хвилинку для розмови з дитиною.

–     Мотивуйте до розмов дитину, хваліть кожен прояв бажання розмовляти.

–     Критикуйте обережно, повертаючись до ніжності і любові, яка підштовхне  маля розмовляти краще.

–      Не забувайте записувати в зошит чи на диски моменти спілкування, для наступних приємних вражень та аналізу виконаної вами роботи.

Терпіння, Вам, шановні батьки! Любіть і поважайте своє творіння!  Пам»ятайте, що Ваша праця повернеться до Вас не відразу! Поступове пізнання світу, любов, та розуміння невдач, підтримка та захист з Вашого боку допоможе малюку захистити себе в майбутньому, відстоюючи власні інтереси у суспільстві. А ми – вчителі допоможемо вам!

ПОРАДИ ВІД МУЗИЧНОГО КЕРІВНИКА

Завдання музичного виховання:

— підтримувати у дітей бажання слухати музику, емоційно нам неї відгукуватися, розповідати про неї;

— формувати досвід музичних вражень;

— розвивати музичні здібності;

— розвивати мислення і творчу уяву;

— спонукати дітей самостійно визначати настрій, характер музичного твору, засоби музичної виразності;

— вдосконалювати вміння слухати музику, розрізняти її інтонації, мелодію, змістове наповнення;

— вчити слухати та диференціювати тембри інструментів;

— вправляти в умінні визначати жанрову належність музичного твору;

— формувати здатність створювати музичний образ;

— розвивати бажання та вміння втілювати у творчих рухах настрій, характер музичного образу.

Форми організації музичного виховання:

I.Заняття, як основна форма роботи:

За кількістю учасників:

— індивідуальні;

— групові;

— фронтальні;

За видами діяльності:

— типові;

— домінантні;

— тематичні;

— комплексні;

II. Розваги:

1.Ляльковий театр;

2. Концерт;

3.Перегляд телепередач;

4.Ігри, забави, естафети;

5.Дні Народження дітей;

Свята.

Як розвивати музичні здібності дитини?

Музика для малюка — чарівний світ радісних почуттів і переживань. Але цей світ лише тоді стане зрозумілим і близьким, коли в дитини будуть розвинуті музичні здібності й насамперед музичний слух та емоційна чутливість.Чи можна розвинути музичні здібності у дітей? Які види художньої діяльності найбільш доступні дошкільникам? Коли і як прилучати малят до музики? Цій багато інших запитань ставлять батьки. Що ж, знати це справді дуже важливо.На думку вчених музичний розвиток починається дуже рано. Пригадайте, як сприймало музику ваше немовля, коли йому ще й року не було: воно немов завмирало, реагувало усмішкою, окремими рухами. Спершу ви спонукали маленького плескати в долоньки, розгойдувалися в такт музики, а дещо пізніше помітили, що воно й саме цього прагне. А як люблять трохи старші малята дитячі пісеньки, мультфільми, в яких багато музики!Розвиток музичних здібностей може здійснюватися в різноманітній діяльності, яку організує з дитиною дорослий: під час занять співами, ритмікою, танцями, слухання музики, гри на інструментах.

Насамперед треба розвивати емоційну чутливість до музики, що починається з уміння сприймати контрастний настрій (характер) пісень та інструментальних п’єс. Усі діти виросли під колискову музику. Вона заспокоювала, заколисовувала, створювала приємний стан. Під мамин спів дитина спокійно засинала і, як правило, міцно спала.
Ось ви ввімкнули програвач чи магнітофон. Подивіться, як поводиться дитина під час слухання музики, чи захоплена вона твором, який слухає. Про це можна судити за її позою, рухами, мімікою, жестами. Уже в дошкільні роки у дитини з’являються улюблені твори, вона хоче їх слухати, радіє, коли вони звучать. Маля захоплює звучання власного голосу чи музичного інструменту. Йому потрібна різна музика: весела, сумна, повільна, швидка тощо.

Дитина 4-5 років може визначити жанр музичного твору. Можна запропонувати послухати декілька п’єс П.І.Чайковського: «Нова лялька» і «Хвороба ляльки» з «Дитячого альбому».» Послухай уважно музику,-кажете ви,- подумай,яка вона,про що може розповісти «.Реакція на музику в цьому віці дуже безпосередня, дитина звичайно правильно визначає ії характер.Щоб посилити сприймання музичного твору, можна використовувати музику як фон при розгляданні художньої картини або слуханні казки, при малюванні чи ліплені.Чим частіше звучить музика, доступна дитині, вдома, тим більше шансів виховати в малюка любов до неї.

Вплив музики на інтелект дитини

Про розвиток дитини засобами музики написано чимало наукових трактатів і методичних посібників. Практика використання музики у вихованні й розвитку здібностей малюка, його моральних, вольових якостей має багатовіковий досвід. Однак сьогодні у багатьох батьків рано чи пізно виникає запитання, чи варто навчати дитину музики? У них немає сумнівів, коли йдеться про навчання математики, географії, історії, інших предметів, передбачених програмою школи. А до музики, як до навчального предмета підхід принципово інший: чи варто марно витрачати сили і час дитини, якщо вона не буде спеціалізуватися в цій галузі? Що дає музика для пізнання? Для реального життя?

Полемізувати і дискутувати з цього питання можна довго, але краще звернутися до фактів. Так, дослідники з університету Вісконсіна виявили, що кожна дитина, ледве з’явившись на світ, має досить тонкий музичний слух і добре чуття ритму. Втім, ці здібності згасають за кілька років, якщо їх не розвивати.

На думку дослідників саме завдяки музичному слуху та чуттю ритму дитина сприймає розмову людей. Усього та кілька місяців малюк накопичує в пам’яті тисячі слів як ритмічно, звуковисотно та інтонаційно організовані звукові фрагменти. Певні їх композиції, на радість батькам, несподівано перетворюються на фрази, що їх зворушливо лепече малюк.

Дослідники також відзначають тісний зв’язок лепету з ритмічними рухами. З розвитком відчуття ритму в малюка якісно змінюються складові його психіки, необхідні для різних видів діяльності, поведінки в цілому.

Фізик Гордон Шивд з Каліфорнійського університету і психолог Френк Размер з університету штату Вісконсін досліджували роль навчання музики, зокрема слухання музики і гри на музичному інструменті, в інтелектуальному становленні дитини. За допомогою комп’ютерних технологій вони з’ясували, що музика впливає на розвиток мозку й моторики людини, сприяє розвитку аналітичного мислення.

В експерименті брало участь 78 дошкільнят, яких розділили на три групи. Дітей першої групи навчали музичної грамоти та гри на фортепіано, другої – робити на комп’ютері, третій – контрольній – групі ніяких спеціальних занять не проводили. Через пів року в усіх трьох групах було проведено тестування розумових здібностей дітей. Причому в тестах особлива увага приділялась геометричним та фізичним уявленням.

Виявилось, що діти, яких навчали музики, показали результати на 34% вищі, аніж їхні однолітки з контрольної групи.

У дітей, що навчались працювати на комп’ютері, результати були на 28 % кращими від отриманих у контрольній групі.

На підставі даних цього експерименту дослідники дійшли висновку, що музика сприяє розвиткові аналітичного мислення, і чим раніше дитина почне займатися музикою, тим краще буде результат . Відомо , що музичні вподобання можуть чимало сказати про внутрішній світ людини, її душевний стан. Музична освіта розвиває розум і почуття, зміцнює духовне й психічне здоров’я дитини, сприяє формуванню теплих, довірчих відносин у сім’ї між батьками і дітьми.

Щоб дитина розвивалася музично, зовсім не обов’язково чекати її вступу до музичної школи або звертатися до фахівця. Прилучати малюка до музики, використовуючи її загально розвивальні можливості, може й людина без музичної освіти. Переконатися в цьому можна, ознайомившись з порадами та вправами, що допомагають прищепити дитині смак та інтерес до музики і зробити заняття з нею корисними й цікавими.

Найперша порада дорослим:

Співайте!Якщо ви соромитесь свого співу, робіть це , коли ви наодинці з малюком (діти – поблажливі й вдячні слухачі). Співайте немовляті із самого народження. Навіть якщо ви трохи фальшуєте.

Краще співати – дитячі пісеньки, традиційний репертуар , який дуже багатий. Якщо ви не пам’ятаєте жодної пісні, знайдіть диск і слухайте їх доти, поки не запам’ятаєте слова. Важливо, щоб дитина поступово засвоїла кілька простих мелодій, які й стануть для неї першим кроком у світ музики.

Виберіть пісню, яка вам до вподоби, і співайте її дитині на сон прийдешній. Робіть це хоча б раз на день. Співайте її зі словами і без слів. Не забувайте, що слова – лише доповнення до музики. Бажано, щоб маля чуло, як ви співаєте без слів. Це дуже важливо.

Давайте дітям можливість слухати музику,

Привчаючи вуха малюків до різних жанрів: класичної музики різних періодів, джазу, популярних естрадних пісень, народної музики, звучання простих і складних, симфонічних, народних і сучасних електронних музичних інструментів.

Використовуйте різні види сприймання музики на слух:

— Пасивне, коли дитина чує звук радіо, але зайнята іншим;

— Частково активне – малюк слухає і водночас думає про щось своє;

— Активне, коли дитина намагається виконувати ту, чи іншу пісеньку, співає уривки з неї, помічає, коли співають не правильно.

Ніколи не кажіть дитині, що вона погано співає! Правильність відтворення музичних звуків тісно пов’язана з вірою в себе.

Якщо малюк співає не правильно, запевніть його, що він співає майже правильно, але звук треба спочатку прослуховувати в думках, а вже потім співати. Ніколи не кажіть, що в дитини немає слуху, навіть в її відсутності. Не знижуйте її самооцінку.

Співайте добре знайому малюкам пісню разом з ними, по черзі виконуючи фрагменти.

Читайте й розігруйте казки за ролями. Хай дитина озвучує різних персонажів і голосом передає їхній характер: комарик говорить тонюсіньким голоском, Баба Яга – грубим і низьким, лисичка промовляє ласкаво, розтягуючи голосні, тощо.

Покладіть ляльку в ліжечко, скажіть малюкам, що вона втомилася й заснула, а вам треба прибрати іграшки, але дуже тихо, щоб не розбудити ляльку. Попросіть дітей все робити й розмовляти тихо, але не пошепки.

Наукові дані й багатовіковий досвід засвідчують: любов до музики, прищеплена в дитинстві, може стати міцною основою подальших досягнень та успіхів дитини. Раннє навчання музики відкриває широкий шлях до інтенсивного розвитку сенсорних здібностей, почуттєвого сприйняття, створює надійний фундамент для становлення й подальшого розвитку всіх пізнавальних процесів, стане частиною духовного життя людини в майбутньому.

Патріотичне виховання засобами музики

Музичне мистецтво у педагогіці є важливим та ефективним засобом виховного впливу на дитину. Ввести маленьких дітей у чарівний світ музики, Виховуючи на її основі добрі почуття, Прищеплюючи моральні якості – це вдячна і разом з тим важлива справа.

Під морально-патріотичним вихованням ми розуміємо процес сприяння морально-патріотичному ставленню людини, формування в неї таких якостей:

Моральних почуттів ( сумління, обов’язку, віри, відповідальності, громадянськості, патріотизму) .

Морального обличчя ( терпіння, милосердя, толерантності ) .

Моральної позиції ( здатності розрізняти добро і зло, виявляти самовідданість, готовність до подолання життєвих випробувань) .

Моральної поведінки (готовності служіння людям і Вітчизні, проявів духовної стійкості, доброї волі) .

Одне з завдань музичної освіти – формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку засобами музики.

Саме в дошкільному віці формуються задатки моральності, розуміння, що таке «добре» і що таке «погано». Мета музичного керівника в дошкільному закладі полягає не лише у вихованні окремих талантів, а саме головне в тому, щоб усі діти полюбили музику і вона стала для них духовною потребою.

Те, що згаяно в дитинстві, ніколи не надолужити в роки юності й тим більше в дорослому віці. Чуйність, сприйнятливість до краси в дитячі роки незрівнянно глибша, ніж у пізніші періоди розвитку особистості. Одним із головних завдань музичного керівника є виховання потреби в прекрасному, яка визначає весь устрій духовного життя дитини, її взаємин у колективі.

Потреба в прекрасному утверджує моральну красу, народжуючи нетерпимість до всього вульгарного, потворного. « Тримаючи в руках скрипку, людина не здатна вчинити погано» — говорить народна мудрість.

Система морально-патріотичного виховання в ДНЗ – це взаємодія з педагогами, вузькими спеціалістами, з батьками, з дітьми. Музика легко та природно поєднується з усіма освітніми лініями дошкільної освіти. Завдання музичного керівника полягає в тому, щоб наблизити дітей до процесу світотворення. У результаті цього народжується нове, особисте ставлення дитини до навколишнього світу.

Таким чином, усі види музичної діяльності можуть бути задіяні як засоби патріотичного розвитку, проте основним видом лишається слухання музики.

Чим раніше дитина отримає можливість познайомитись з українською класичною та народною музикою, тим більш успішним стане її загальний та патріотичний розвиток. Маленькі діти мають обмежені уявлення про почуття та переживання людини, які проявляються в реальному житті. Науковці зазначають, що діти дошкільного віку віддають перевагу життєрадісним, маршованим творам та веселим пісням. Далі йдуть патріотичні пісні, пісні героїчного характеру, та лише на третьому місці – ліричні, спокійні твори та пісні. Це значить, що в дітей треба розвивати здатність до співпереживання чужої радості, горя, любові до ближнього. У міру накопичення музичного досвіду в дітей розвивається емоційний відгук на твори. Емоційна чуйність до музики допомагає зрозуміти, пізнати серцем та розумом художні твори.

Цьому сприяють такі види художньої діяльності, як:

· Художнє сприйняття ( співпереживання почуттів, настроїв автора, розуміння його ідей та задумів.

· Художній аналіз ( вербальне пояснення своїх переживань ).

· Художнє виконання ( передання голосом, жестом, на інструментах художнього задуму ).

· Художня творчість ( вираження власних почуттів і думок у процесі інтонування та імпровізації ).

В Україні духовно-моральне виховання традиційно здійснюється на основі релігії, фольклору. Слухаючи народну, духовну музику та твори великих українських композиторів, в основу яких лягла народна пісня. Казка, легенда, малята освоюють безцінний культурний досвід поколінь, усвідомлюють і опановують народну мелодію, хвилювання простих українських людей, оспівування краси рідної природи.

Мета занять із дітьми народною музикою – на лише познайомити їх зі зразками фольклору, а й прищепити любов до ближнього, уміння виразити свої почуття за допомогою голосу, жесту, руху, тобто виховання музичних і творчих навичок.

Для реалізації завдань патріотично-морального виховання дошкільників необхідний комплексний підхід, який здійснюється в дошкільному закладі на заняттях, у грі, на прогулянці, під час свят та розваг. Під час проведення свят доцільно порушувати такі теми: «Любов до матері», «Добро і зло», «Любов до Батьківщини». Малюкам необхідно знати: Батьківщина – це все, що їх оточує, рідні та близькі люди, які піклуються про них, рідна природа, рідна мова, пісні та вірші, музика і танці – усе вчить дитину пишатися надбаннями свого народу й бережно ставитися до них.

Послідовна, систематична, добре організована робота з патріотично-морального виховання в ЗДО сприяє естетичному та інтелектуальному розвитку дітей, розвиває творчу та пізнавальну активність, формує усвідомлене ставлення до сприйняття музики, інших видів мистецтва. Це наповнює дітей радістю, відкриває безкрайній світ добра, світла, краси та навчає їх творчо змінювати навколишній світ на благо.

ПОРАДИ ВІД ІНСТРУКТОРА ФІЗКУЛЬТУРИ

Фізичне здоров’я є головною умовою духовного і морального здоров’я дитини. Від ставлення людини до здоров’я багато в чому залежить його збереження і зміцнення. Навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я – одне з найважливіших завдань нашого дошкільного закладу. У дитинстві закладаються основи здоров’я, виховуються основні риси особистості людини. Наш садочок та сім’я мають створити сприятливі умови для оптимального фізичного розвитку дитини, отримання знань про людський організм, опанування санітарно гігієнічних навичок. У період дошкільного дитинства закладається фундамент здоров’я, формується життєво необхідні рухові навички, вміння, розвиваються важливі фізичні якості, що свідчить про необхідність правильного фізичного виховання, яке має сприяти оздоровленню і повноцінному розвитку дитини. Дошкільний вік – безцінній етап у розвитку фізичної культури людини. У цей період формуються основи особистості, у тому числі позитивне відношення до спорту.

Метою занять з фізичної культури є:

• зміцнення морального та фізичного здоров’я дітей;

• спрямування уваги дошкільників на власне здоров’я та розвиток умінь і навичок його збереження;

• постійна пропаганда принципів здорового способу життя;

• інформування дітей про негативні наслідки шкідливих звичок;

• залучення батьків та громадськості до утвердження принципів здорового способу життя

Завдання фізичного виховання дітей дошкільного віку поділяють на три групи:

1. Оздоровчі завдання.

2. Формування рухових навичок і умінь, виховання фізичних якостей.

3. Виховання у дітей культурно-гігієнічних навичок і вмінь здорового способу життя.

Ця робота проводиться у формі

• фізкультурних занять (індивідуальних і групових):

• оздоровчо- профілактичної роботи(загартовування ,ходьба босоніж, сонячні та повітряні ванни)

• систематичне проведення ранкової гімнастики, занять плаванням, рухливих ігор, физкультхвилинок 

на заняттях, гімнастики після сну, «Годин здоров’я», логоритмики, пальчикової гімнастики, спортивних 

свят, дозвіль, розваг, туристичні походи.

• організація різних заходів за участю батьків (з використанням їхнього професійного досвіду медичного працівника, спортсмена);

• ознайомлення батьків з результатами навчання дітей (відкриті заняття, різні загальні заходи, інформація в куточках для батьків та інше).

 

Наші групи

Група раннього віку

Вік: 2-3 роки

Ранній вік  за визнанням фахівців усього світу — унікальний період у житті людини. Дитина інтенсивно оволодіває мовою, спілкуванням. 

Вік: 3-4 роки

Це період інтенсивного росту та розвитку організму дитини. Посилюється прагнення дітей до самостійності.

Середня група "А"

Вік: 4-5 роки

Всі заняття проходять у цікавій формі за розвиваючою методикою з кваліфікованими, добрими та щиросердними педагогами.

Середня група "Б"

Вік: 4-5 роки

Цей період визначається, як більш спокійний у розвитку дитини, але новий етап дорослішання, відіграє дуже важливу роль.

Старша група "А"

Вік: 5-6 роки

Заняття спрямовані на розвиток пізнавальної сфери, збагачення словникового запасу, творчих здібностей зміцнювати організм.

садок 48

Старша група "Б"

Вік: 5-6 років

Це сприятливий період для розвитку наочно-дійового мислення; діти в цьому віці – діячі та митці, а не тільки спостерігачі

Додаткові гуртки!

скролл