У нас ви побачите справжній розвиваючий простір – дивовижне місце, де дитина зростає, стає розумною та самостійною особистістю, отримує знання та емоційну підтримку від людей, які вірять у неї, піклуються про її здоров’я та дарують відчуття безпеки.
Наші діти такі різні та яскраві! А наша найбільша радість – бачити їх щасливими!
Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №48 «Гніздечко»
58000, місто Чернівці, вул. Скрябіна Кузьми 2а, тел. +38(0372) 52-37-20
Рік побудови: 1962
Проектна потужність: 6 груп, 120місць
Мовний режим: Мова навчання та спілкування з дітьми українська.
Режим роботи закладу дошкільної освіти:
10.5 годинний робочий день
початок роботи – 8.00 год.,
кінець роботи – 18.30 год.
Кількість груп, кількість дітей за списком: 6 груп, 108 вихованців.
Кількість груп для дітей раннього віку та вихованців у них:
1 група для дітей раннього віку, 23 вихованців
Наповнюваність дошкільного закладу: 90%
Кабінет директора:
Кабінет вихователя-методиста:
Наш заклад:
Богданюк Марина Віталіївна, народилася в місті Чернівці, Україна.
В 2001 році закінчила ЗОШ №24 м. Чернівці, і вступила до педагогічного коледжу ЧНУ ім. Ю. Федьковича, де здобула освіту «Вчитель початкових класів», в 2005 році вступила в ЧНУ ім. Ю.Федьковича, 2010 рік спеціальність «Психологія», кваліфікація – психолог; Камʼянець – Подільський національний університет ім. Огієнка, 2014 рік кваліфікація – логопед. Спеціальний психолог дошкільних та шкільних навчальних закладів.
Створення безпечних і комфортних умов перебування дітей в закладах дошкільної освіти є ключовим завданням роботи колективів дитячих садочків. Аби допомогти адміністраціям та педагогічним працівникам підготуватися до нового навчального року та спрямувати освітній процес на збереження та відновлення фізичного, психічного та духовного здоров’я вихованців, ми зробили огляд деяких нормативних документів, які регламентують функціонування ЗДО.
Діяльність закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану регулюються низкою нормативних документів, зокрема, Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», листом ДСНС України від 14.06.2022 № 03-1870/162-2 «Про організацію укриття працівників та дітей у закладах освіти» та листами МОН:
Рішення про відновлення діяльності та режим роботи ЗДО ухвалюють місцеві органи влади та військові адміністрації. Вони призначають комісії з обстеження закладів освіти щодо готовності до організації освітнього процесу, які мають перевірити:
Під час підготовки до нового навчального року у закладах освіти потрібно провести тренування з учасниками освітнього процесу щодо опрацювання алгоритму дій у разі оголошення сигналу повітряної тривоги або іншої надзвичайної ситуації та серію тематичних занять щодо збереження життя та здоров’я й надання домедичної допомоги.
Для забезпечення безпечних умов перебування учасників освітнього процесу у закладі освіти керівникам дитячих садків рекомендовано провести такі заходи:
В освітньому процесі доцільно використовувати технічні засоби навчання, дидактичні, настільно-друковані ігри, різні види театрів, шашки, шахи, залучати дітей до малювання та поробок з паперу, природного матеріалу тощо.
Особливу увагу варто зосередити на педагогічній діяльності тих груп, до яких зараховано дітей зі статусом внутрішньо переміщених осіб. Адже ці вихованці потребують окремого психолого-педагогічного супроводу у процесі адаптації до нових умов, тож педагогічним працівникам потрібно:
Освітнє середовище має бути не лише безпечним, а й інформативним, цікавим, змістовним, стимулювати когнітивний, емоційно-ціннісний та діяльнісно-поведінковий розвиток дітей. Сучасний універсальний дизайн має бути орієнтованим на особистісний розвиток дитини задля реалізації її індивідуальної освітньої траєкторії та включати:
зонування групового простору на гамірні та тихі зони, облаштування в ньому осередків за інтересами. У вікових групах має бути достатньо простору для організації різних видів діяльності та вільної гри;
візуальне оформлення простору, пов’язане зі світлинами дітей, їхніми мистецькими роботами, матеріалами, що відповідають тематиці дня/тижня, індивідуальним інтересам тощо. Практичну значущість мають розробки педагогів щодо облаштування ««Стіни, що говорять», локації «Диво-рученята», де представлені роботи дітей за темами: «Коло друзів», «Родина» тощо.
У процесі організації освітньої діяльності в дистанційному форматі керівники ЗДО мають:
Рекомендовано проводити дистанційне навчання у таких режимах:
В умовах воєнного стану важливим напрямом роботи ЗДО є продовження здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами, максимальне збереження кадрового потенціалу педагогічних працівників, які забезпечують їхнє навчання, створення безпечного освітнього середовища та надання якісних психолого-педагогічних послуг.
Відповідно до Порядку організації інклюзивного навчання в закладах дошкільної освіти керівник закладу освіти утворює інклюзивну групу та організовує інклюзивне навчання на підставі:
Також під час дії воєнного стану для створення інклюзивної групи додатково подається довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (за наявності).
Якщо висновок ІРЦ, який було видано до введення воєнного стану в Україні, втрачено, то законні представники дитини з ООП можуть:
У період воєнного стану гранична кількість дітей з ООП в інклюзивних групах не застосовується (тобто в інклюзивній групі може бути більше трьох дітей з ООП).
Аби дізнатися про алгоритм визначення категорій (типологій) освітніх труднощів у дітей з особливими освітніми потребами раннього й дошкільного віку та порядок забезпечення їх підтримки в закладі дошкільної освіти слід опрацювати лист МОН від 08.06.2022 № 4/1196-22, який містить:
Ключовою передумовою налагодження ефективного та дієвого освітнього процесу є партнерська взаємодія між батьками та педагогічним колективом. Аби організувати ефективну взаємодію всіх учасників освітнього процесу можна використовувати різноманітні онлайн сервіси та ресурси, зокрема:
У закладі дошкільної освіти дозволяється перебування дітей без організації харчування упродовж терміну до чотирьох годин. При цьому, потрібно забезпечити кількаденний запас продуктів тривалого зберігання та подбати про запас продуктів для дітей з особливими дієтичними потребами.
Рекомендований перелік: свіжі фрукти; сушені фрукти, ягоди; хлібці; борошняні кулінарні вироби, печиво з вмістом цукрів не більше 5 грамів на 100 грамів печива; пастеризовані соки; пастеризоване молоко; молоко безлактозне або рослинні напої; батончики: білкові, злакові, фруктові; чай.
Поради щодо організації харчування:
Попри жорсткі воєнні дії на території нашої держави дитячі садочки готуються до зустрічі вихованців у новому навчальному році й прикладають всі зусилля для створення безпечного середовища та вдосконалення освітнього процесу незалежно від форми здобуття освіти. Вони міцно тримають свій маленький, але такий важливий для нашого майбутнього, освітянський фронт!
Стратегія безпеки ЗДО 48 2023-2025
Порівняно з минулим 2023 роком в закладі не значно змінилась кількість дітей. Цього навчального року в закладі дошкільної освіти відвідало 108 дошкільнят.
Слід відмітити, що на початку 2024/2025 н.р. з вихованцями працювало 18 педагогів (директор, вихователь – методист, 1 музичний керівник, інструктор з фізичної культури, 1 психолог, 1 вчитель – логопед, керівник гуртка з англійської мови, 12 вихователів).
На даний час у закладі працює 18 педагогів, а саме: директор, вихователь – методист, 1 музичний керівник, інструктор з фізичної культури, 1 психолог, 1 вчитель – логопед, керівник гуртка з англійської мови, 12 вихователів. Також в закладі працює 23 працівники у сфері обслуговування.
Серед педагогів закладу стаж понад 10 років мають 7 осіб, від 3 до 10 – 6 осіб, до 3 років – 6 особа.
Вищу освіту мають 8 педагогів, середню спеціальну – 5, середня спеціальна – 6
РОЗПОЧАТО НОВИЙ 2021-2022 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Орієнтовна програма якості освіти ЗДО 48 на 2021 – 2022
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Інституційний аудит
Інституційний аудит
РОЗПОЧАТО НОВИЙ 2022-2023 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Програми за якими працюватимуть в 2022-2023н.р
Освітній проект Майбутнє без сміття
Положення про експертну комісію
Річний план роботи ЗДО на 2023-2024 н.р.
Освітня програма ЗДО на 2023-2024 н.р.
Положення про експертну комісію
Положення про внутрішню систему забезпечення якості освіти
Річний план роботи на 2024 – 2025н.
Стратегія безпеки ЗДО 48 2023-2025
Парціальна програма Вчимося жити разом
Перспективне планування щодо впровадження парціальної програми Скарбниця моралі
Примірний перелік ігрового та дид. обладнання
Професійний стандарт вихователя ЗДО
Розклад організованих форм освітнього процесу на 2022 2023
Розклад орнізованих форм освітнього процесу на 2023-2024 н.р.
Режим дня ЗДО №48 на 2022 2023
Призначенням психологічної служби в дошкільній ланці освіти і практичного психолога в дошкільному закладі є психологічний супровід розвитку дитини, розвиток і гармонізація всіх сторін прояву дитячої активності в соціумі, в різних видах діяльності.
Психологічний супровід — це комплекс взаємозалежних і взаємообумовлених заходів, представлений різними психологічними методами і прийомами. Його мета полягає у забезпеченні оптимальних соціально-психологічних умов для збереження психологічного здоров’я дитини, сприянні повноцінному розвитку її особистості у родині й дитячому садку та формування її як суб’єкта життєдіяльності.
Головне завдання психологічного супроводу розвитку дитячої особистості в період дошкільного дитинства — забезпечити розвивальну ситуацію для повноцінної реалізації особистісного потенціалу дитини.
Психологічний супровід зазвичай поєднує в собі три складові, а саме супровід:
• розвитку дитячої особистості;
• батьківсько-дитячих взаємин;
• розвивального впливу освітнього процесу в дошкільному закладі.
Вчасне невиправлення мовленнєвих вад призводить до порушення та затримки загального розвитку дитини, до труднощів у сприйманні та аналізі як навчального матеріалу, так і сучасних реалій. Тому логопеди завжди попереджають батьків, та застерігають їх від легковажного ставлення до проблем мовлення їхнього малюка .
Як організувати роботу і на що звернути увагу батькам:
Звуки
– Не повторюйте за дитиною неправильної вимови звуків.
– Розмовляйте з дитиною, правильно вимовляючи слова.
– Своєчасно виправляйте неправильну звуковимову дитини.
– Якщо мовлення вашої дитини нечітке і незрозуміле для оточення, зверніться до учителя – логопеда.
– Вірші, чистомовки, скоромовки стануть надійним помічником у вихованні правильного і виразного мовлення вашої дитини.
Граматика
– Постійно стежте за правильністю мовлення дитини.
– Своєчасно виправляйте граматичні помилки.
– Не втручайтесь у дитячі розповіді, спочатку вислухайте дитину, а потім виправляйте помилку.
– У двомовних сім`ях завжди вважайте на мову навчання вашої дитини та якою мовою розмовляє малюк. Виправляйте помилки двомовності.
– Допомагайте дитині вивчати мову для навчання та комунікації з однолітками.
Мовлення
– Правильне мовлення батьків – приклад для наслідування Вас Вашою дитиною.
– Використовуйте кожну вільну хвилинку для розмови з дитиною.
– Мотивуйте до розмов дитину, хваліть кожен прояв бажання розмовляти.
– Критикуйте обережно, повертаючись до ніжності і любові, яка підштовхне маля розмовляти краще.
– Не забувайте записувати в зошит чи на диски моменти спілкування, для наступних приємних вражень та аналізу виконаної вами роботи.
Терпіння, Вам, шановні батьки! Любіть і поважайте своє творіння! Пам»ятайте, що Ваша праця повернеться до Вас не відразу! Поступове пізнання світу, любов, та розуміння невдач, підтримка та захист з Вашого боку допоможе малюку захистити себе в майбутньому, відстоюючи власні інтереси у суспільстві. А ми – вчителі допоможемо вам!
– підтримувати у дітей бажання слухати музику, емоційно нам неї відгукуватися, розповідати про неї;
– формувати досвід музичних вражень;
– розвивати музичні здібності;
– розвивати мислення і творчу уяву;
– спонукати дітей самостійно визначати настрій, характер музичного твору, засоби музичної виразності;
– вдосконалювати вміння слухати музику, розрізняти її інтонації, мелодію, змістове наповнення;
– вчити слухати та диференціювати тембри інструментів;
– вправляти в умінні визначати жанрову належність музичного твору;
– формувати здатність створювати музичний образ;
– розвивати бажання та вміння втілювати у творчих рухах настрій, характер музичного образу.
I.Заняття, як основна форма роботи:
За кількістю учасників:
– індивідуальні;
– групові;
– фронтальні;
За видами діяльності:
– типові;
– домінантні;
– тематичні;
– комплексні;
II. Розваги:
1.Ляльковий театр;
2. Концерт;
3.Перегляд телепередач;
4.Ігри, забави, естафети;
5.Дні Народження дітей;
Свята.
Музика для малюка – чарівний світ радісних почуттів і переживань. Але цей світ лише тоді стане зрозумілим і близьким, коли в дитини будуть розвинуті музичні здібності й насамперед музичний слух та емоційна чутливість.Чи можна розвинути музичні здібності у дітей? Які види художньої діяльності найбільш доступні дошкільникам? Коли і як прилучати малят до музики? Цій багато інших запитань ставлять батьки. Що ж, знати це справді дуже важливо.На думку вчених музичний розвиток починається дуже рано. Пригадайте, як сприймало музику ваше немовля, коли йому ще й року не було: воно немов завмирало, реагувало усмішкою, окремими рухами. Спершу ви спонукали маленького плескати в долоньки, розгойдувалися в такт музики, а дещо пізніше помітили, що воно й саме цього прагне. А як люблять трохи старші малята дитячі пісеньки, мультфільми, в яких багато музики!Розвиток музичних здібностей може здійснюватися в різноманітній діяльності, яку організує з дитиною дорослий: під час занять співами, ритмікою, танцями, слухання музики, гри на інструментах.
Насамперед треба розвивати емоційну чутливість до музики, що починається з уміння сприймати контрастний настрій (характер) пісень та інструментальних п’єс. Усі діти виросли під колискову музику. Вона заспокоювала, заколисовувала, створювала приємний стан. Під мамин спів дитина спокійно засинала і, як правило, міцно спала.
Ось ви ввімкнули програвач чи магнітофон. Подивіться, як поводиться дитина під час слухання музики, чи захоплена вона твором, який слухає. Про це можна судити за її позою, рухами, мімікою, жестами. Уже в дошкільні роки у дитини з’являються улюблені твори, вона хоче їх слухати, радіє, коли вони звучать. Маля захоплює звучання власного голосу чи музичного інструменту. Йому потрібна різна музика: весела, сумна, повільна, швидка тощо.
Дитина 4-5 років може визначити жанр музичного твору. Можна запропонувати послухати декілька п’єс П.І.Чайковського: «Нова лялька» і «Хвороба ляльки» з «Дитячого альбому».” Послухай уважно музику,-кажете ви,- подумай,яка вона,про що може розповісти “.Реакція на музику в цьому віці дуже безпосередня, дитина звичайно правильно визначає ії характер.Щоб посилити сприймання музичного твору, можна використовувати музику як фон при розгляданні художньої картини або слуханні казки, при малюванні чи ліплені.Чим частіше звучить музика, доступна дитині, вдома, тим більше шансів виховати в малюка любов до неї.
Про розвиток дитини засобами музики написано чимало наукових трактатів і методичних посібників. Практика використання музики у вихованні й розвитку здібностей малюка, його моральних, вольових якостей має багатовіковий досвід. Однак сьогодні у багатьох батьків рано чи пізно виникає запитання, чи варто навчати дитину музики? У них немає сумнівів, коли йдеться про навчання математики, географії, історії, інших предметів, передбачених програмою школи. А до музики, як до навчального предмета підхід принципово інший: чи варто марно витрачати сили і час дитини, якщо вона не буде спеціалізуватися в цій галузі? Що дає музика для пізнання? Для реального життя?
Полемізувати і дискутувати з цього питання можна довго, але краще звернутися до фактів. Так, дослідники з університету Вісконсіна виявили, що кожна дитина, ледве з’явившись на світ, має досить тонкий музичний слух і добре чуття ритму. Втім, ці здібності згасають за кілька років, якщо їх не розвивати.
На думку дослідників саме завдяки музичному слуху та чуттю ритму дитина сприймає розмову людей. Усього та кілька місяців малюк накопичує в пам’яті тисячі слів як ритмічно, звуковисотно та інтонаційно організовані звукові фрагменти. Певні їх композиції, на радість батькам, несподівано перетворюються на фрази, що їх зворушливо лепече малюк.
Дослідники також відзначають тісний зв’язок лепету з ритмічними рухами. З розвитком відчуття ритму в малюка якісно змінюються складові його психіки, необхідні для різних видів діяльності, поведінки в цілому.
Фізик Гордон Шивд з Каліфорнійського університету і психолог Френк Размер з університету штату Вісконсін досліджували роль навчання музики, зокрема слухання музики і гри на музичному інструменті, в інтелектуальному становленні дитини. За допомогою комп’ютерних технологій вони з’ясували, що музика впливає на розвиток мозку й моторики людини, сприяє розвитку аналітичного мислення.
В експерименті брало участь 78 дошкільнят, яких розділили на три групи. Дітей першої групи навчали музичної грамоти та гри на фортепіано, другої – робити на комп’ютері, третій – контрольній – групі ніяких спеціальних занять не проводили. Через пів року в усіх трьох групах було проведено тестування розумових здібностей дітей. Причому в тестах особлива увага приділялась геометричним та фізичним уявленням.
Виявилось, що діти, яких навчали музики, показали результати на 34% вищі, аніж їхні однолітки з контрольної групи.
У дітей, що навчались працювати на комп’ютері, результати були на 28 % кращими від отриманих у контрольній групі.
На підставі даних цього експерименту дослідники дійшли висновку, що музика сприяє розвиткові аналітичного мислення, і чим раніше дитина почне займатися музикою, тим краще буде результат . Відомо , що музичні вподобання можуть чимало сказати про внутрішній світ людини, її душевний стан. Музична освіта розвиває розум і почуття, зміцнює духовне й психічне здоров’я дитини, сприяє формуванню теплих, довірчих відносин у сім’ї між батьками і дітьми.
Щоб дитина розвивалася музично, зовсім не обов’язково чекати її вступу до музичної школи або звертатися до фахівця. Прилучати малюка до музики, використовуючи її загально розвивальні можливості, може й людина без музичної освіти. Переконатися в цьому можна, ознайомившись з порадами та вправами, що допомагають прищепити дитині смак та інтерес до музики і зробити заняття з нею корисними й цікавими.
Найперша порада дорослим:
Співайте!Якщо ви соромитесь свого співу, робіть це , коли ви наодинці з малюком (діти – поблажливі й вдячні слухачі). Співайте немовляті із самого народження. Навіть якщо ви трохи фальшуєте.
Краще співати – дитячі пісеньки, традиційний репертуар , який дуже багатий. Якщо ви не пам’ятаєте жодної пісні, знайдіть диск і слухайте їх доти, поки не запам’ятаєте слова. Важливо, щоб дитина поступово засвоїла кілька простих мелодій, які й стануть для неї першим кроком у світ музики.
Виберіть пісню, яка вам до вподоби, і співайте її дитині на сон прийдешній. Робіть це хоча б раз на день. Співайте її зі словами і без слів. Не забувайте, що слова – лише доповнення до музики. Бажано, щоб маля чуло, як ви співаєте без слів. Це дуже важливо.
Давайте дітям можливість слухати музику,
Привчаючи вуха малюків до різних жанрів: класичної музики різних періодів, джазу, популярних естрадних пісень, народної музики, звучання простих і складних, симфонічних, народних і сучасних електронних музичних інструментів.
Використовуйте різні види сприймання музики на слух:
– Пасивне, коли дитина чує звук радіо, але зайнята іншим;
– Частково активне – малюк слухає і водночас думає про щось своє;
– Активне, коли дитина намагається виконувати ту, чи іншу пісеньку, співає уривки з неї, помічає, коли співають не правильно.
Ніколи не кажіть дитині, що вона погано співає! Правильність відтворення музичних звуків тісно пов’язана з вірою в себе.
Якщо малюк співає не правильно, запевніть його, що він співає майже правильно, але звук треба спочатку прослуховувати в думках, а вже потім співати. Ніколи не кажіть, що в дитини немає слуху, навіть в її відсутності. Не знижуйте її самооцінку.
Співайте добре знайому малюкам пісню разом з ними, по черзі виконуючи фрагменти.
Читайте й розігруйте казки за ролями. Хай дитина озвучує різних персонажів і голосом передає їхній характер: комарик говорить тонюсіньким голоском, Баба Яга – грубим і низьким, лисичка промовляє ласкаво, розтягуючи голосні, тощо.
Покладіть ляльку в ліжечко, скажіть малюкам, що вона втомилася й заснула, а вам треба прибрати іграшки, але дуже тихо, щоб не розбудити ляльку. Попросіть дітей все робити й розмовляти тихо, але не пошепки.
Наукові дані й багатовіковий досвід засвідчують: любов до музики, прищеплена в дитинстві, може стати міцною основою подальших досягнень та успіхів дитини. Раннє навчання музики відкриває широкий шлях до інтенсивного розвитку сенсорних здібностей, почуттєвого сприйняття, створює надійний фундамент для становлення й подальшого розвитку всіх пізнавальних процесів, стане частиною духовного життя людини в майбутньому.
Музичне мистецтво у педагогіці є важливим та ефективним засобом виховного впливу на дитину. Ввести маленьких дітей у чарівний світ музики, Виховуючи на її основі добрі почуття, Прищеплюючи моральні якості – це вдячна і разом з тим важлива справа.
Під морально-патріотичним вихованням ми розуміємо процес сприяння морально-патріотичному ставленню людини, формування в неї таких якостей:
Моральних почуттів ( сумління, обов’язку, віри, відповідальності, громадянськості, патріотизму) .
Морального обличчя ( терпіння, милосердя, толерантності ) .
Моральної позиції ( здатності розрізняти добро і зло, виявляти самовідданість, готовність до подолання життєвих випробувань) .
Моральної поведінки (готовності служіння людям і Вітчизні, проявів духовної стійкості, доброї волі) .
Одне з завдань музичної освіти – формування патріотичних почуттів у дітей дошкільного віку засобами музики.
Саме в дошкільному віці формуються задатки моральності, розуміння, що таке «добре» і що таке «погано». Мета музичного керівника в дошкільному закладі полягає не лише у вихованні окремих талантів, а саме головне в тому, щоб усі діти полюбили музику і вона стала для них духовною потребою.
Те, що згаяно в дитинстві, ніколи не надолужити в роки юності й тим більше в дорослому віці. Чуйність, сприйнятливість до краси в дитячі роки незрівнянно глибша, ніж у пізніші періоди розвитку особистості. Одним із головних завдань музичного керівника є виховання потреби в прекрасному, яка визначає весь устрій духовного життя дитини, її взаємин у колективі.
Потреба в прекрасному утверджує моральну красу, народжуючи нетерпимість до всього вульгарного, потворного. « Тримаючи в руках скрипку, людина не здатна вчинити погано» – говорить народна мудрість.
Система морально-патріотичного виховання в ДНЗ – це взаємодія з педагогами, вузькими спеціалістами, з батьками, з дітьми. Музика легко та природно поєднується з усіма освітніми лініями дошкільної освіти. Завдання музичного керівника полягає в тому, щоб наблизити дітей до процесу світотворення. У результаті цього народжується нове, особисте ставлення дитини до навколишнього світу.
Таким чином, усі види музичної діяльності можуть бути задіяні як засоби патріотичного розвитку, проте основним видом лишається слухання музики.
Чим раніше дитина отримає можливість познайомитись з українською класичною та народною музикою, тим більш успішним стане її загальний та патріотичний розвиток. Маленькі діти мають обмежені уявлення про почуття та переживання людини, які проявляються в реальному житті. Науковці зазначають, що діти дошкільного віку віддають перевагу життєрадісним, маршованим творам та веселим пісням. Далі йдуть патріотичні пісні, пісні героїчного характеру, та лише на третьому місці – ліричні, спокійні твори та пісні. Це значить, що в дітей треба розвивати здатність до співпереживання чужої радості, горя, любові до ближнього. У міру накопичення музичного досвіду в дітей розвивається емоційний відгук на твори. Емоційна чуйність до музики допомагає зрозуміти, пізнати серцем та розумом художні твори.
Цьому сприяють такі види художньої діяльності, як:
· Художнє сприйняття ( співпереживання почуттів, настроїв автора, розуміння його ідей та задумів.
· Художній аналіз ( вербальне пояснення своїх переживань ).
· Художнє виконання ( передання голосом, жестом, на інструментах художнього задуму ).
· Художня творчість ( вираження власних почуттів і думок у процесі інтонування та імпровізації ).
В Україні духовно-моральне виховання традиційно здійснюється на основі релігії, фольклору. Слухаючи народну, духовну музику та твори великих українських композиторів, в основу яких лягла народна пісня. Казка, легенда, малята освоюють безцінний культурний досвід поколінь, усвідомлюють і опановують народну мелодію, хвилювання простих українських людей, оспівування краси рідної природи.
Мета занять із дітьми народною музикою – на лише познайомити їх зі зразками фольклору, а й прищепити любов до ближнього, уміння виразити свої почуття за допомогою голосу, жесту, руху, тобто виховання музичних і творчих навичок.
Для реалізації завдань патріотично-морального виховання дошкільників необхідний комплексний підхід, який здійснюється в дошкільному закладі на заняттях, у грі, на прогулянці, під час свят та розваг. Під час проведення свят доцільно порушувати такі теми: «Любов до матері», «Добро і зло», «Любов до Батьківщини». Малюкам необхідно знати: Батьківщина – це все, що їх оточує, рідні та близькі люди, які піклуються про них, рідна природа, рідна мова, пісні та вірші, музика і танці – усе вчить дитину пишатися надбаннями свого народу й бережно ставитися до них.
Послідовна, систематична, добре організована робота з патріотично-морального виховання в ЗДО сприяє естетичному та інтелектуальному розвитку дітей, розвиває творчу та пізнавальну активність, формує усвідомлене ставлення до сприйняття музики, інших видів мистецтва. Це наповнює дітей радістю, відкриває безкрайній світ добра, світла, краси та навчає їх творчо змінювати навколишній світ на благо.
Фізичне здоров’я є головною умовою духовного і морального здоров’я дитини. Від ставлення людини до здоров’я багато в чому залежить його збереження і зміцнення. Навчити дітей берегти і зміцнювати своє здоров’я – одне з найважливіших завдань нашого дошкільного закладу. У дитинстві закладаються основи здоров’я, виховуються основні риси особистості людини. Наш садочок та сім’я мають створити сприятливі умови для оптимального фізичного розвитку дитини, отримання знань про людський організм, опанування санітарно гігієнічних навичок. У період дошкільного дитинства закладається фундамент здоров’я, формується життєво необхідні рухові навички, вміння, розвиваються важливі фізичні якості, що свідчить про необхідність правильного фізичного виховання, яке має сприяти оздоровленню і повноцінному розвитку дитини. Дошкільний вік – безцінній етап у розвитку фізичної культури людини. У цей період формуються основи особистості, у тому числі позитивне відношення до спорту.
Метою занять з фізичної культури є:
• зміцнення морального та фізичного здоров’я дітей;
• спрямування уваги дошкільників на власне здоров’я та розвиток умінь і навичок його збереження;
• постійна пропаганда принципів здорового способу життя;
• інформування дітей про негативні наслідки шкідливих звичок;
• залучення батьків та громадськості до утвердження принципів здорового способу життя
Завдання фізичного виховання дітей дошкільного віку поділяють на три групи:
1. Оздоровчі завдання.
2. Формування рухових навичок і умінь, виховання фізичних якостей.
3. Виховання у дітей культурно-гігієнічних навичок і вмінь здорового способу життя.
Ця робота проводиться у формі
• фізкультурних занять (індивідуальних і групових):
• оздоровчо- профілактичної роботи(загартовування ,ходьба босоніж, сонячні та повітряні ванни)
• систематичне проведення ранкової гімнастики, занять плаванням, рухливих ігор, физкультхвилинок
на заняттях, гімнастики після сну, «Годин здоров’я», логоритмики, пальчикової гімнастики, спортивних
свят, дозвіль, розваг, туристичні походи.
• організація різних заходів за участю батьків (з використанням їхнього професійного досвіду медичного працівника, спортсмена);
• ознайомлення батьків з результатами навчання дітей (відкриті заняття, різні загальні заходи, інформація в куточках для батьків та інше).
Про внесення змін до Положення про атестацію педагогічних працівників вд 10.09.2024
Перспективний план астестації педагогів на 2021 – 2025
Положення про педагогічну раду в ЗДО
Перспективний план астестації педагогів 2021 – 2026
Графік і план засідань АК + списки членів
програма співпраці Батьківта ДНЗ
План спільних заходів між ДНЗ та ЗОШ №4
ГО «Квітуче Серце»
Взаємодія з представниками місцевої громади
Проведено спільний захід ЗДО з громадською організацією “Даруй тепло” (Центр денного пребування для молоді з інвалідністю)
Вік: 2-3 роки
Ранній вік за визнанням фахівців усього світу — унікальний період у житті людини. Дитина інтенсивно оволодіває мовою, спілкуванням.
Вік: 3-4роки
Діти 3-4 років стають більш рухливими і допитливими., збагачуються їх мовні можливості, розвивається уява, зростає почуття контролю і відповідальності. Вік з 3 до 4 років – один з найважливішихперіодів розвитку дитини. Дитина починає сприймати себе як самостійнулюдину, щомає свої особливості і бажання.
Вік: 3-4 роки
Це період інтенсивного росту та розвитку організму дитини. Посилюється прагнення дітей до самостійності. Роки дошкільного дитинства – це роки інтенсивного психічного розвитку й появи нових психічних особливостей. Провідною потребою дитини даного віку є потреба в спілкуванні, повазі, визнанні самостійності дитини. Провідна діяльність – ігрова. У цей період відбувається перехід від маніпулятивної гри до рольової.
Вік: 4-5 роки
Цей період визначається, як більш спокійний у розвитку дитини, але новий етап дорослішання, відіграє дуже важливу роль.
Вік: 5-6 роки
Заняття спрямовані на розвиток пізнавальної сфери, збагачення словникового запасу, творчих здібностей зміцнювати організм.
Вік: 5-6 років
Це сприятливий період для розвитку наочно-дійового мислення; діти в цьому віці – діячі та митці, а не тільки спостерігачі